fbpx

Aktywny senior 60+

Intensywność treningu ●●○○○

Ćwiczenia dla pań i panów w wieku 60+

Zajęcia aktywny senior 60+ to spokojne ćwiczenia wykonywane w wolnym tempie. Zawierają elementy pilatesu, jogi i zdrowego kręgosłupa. Na ćwiczeniach używamy sprzętu m.in.: maty, piłki, wałki, klocki, taśmy.

Aktywny senior ćwiczenia

Regularny udział w zajęciach pomaga usprawnić mechanikę oddychania. Seniorzy uczestniczący w zajęciach dowiadują się jak za pomocą oddechu zwiększać wydolność organizmu i poprawić sprawność fizyczną, doświadczają jak dzięki prawidłowemu oddychaniu lepiej radzić sobie ze stresem.

Oddychanie angażuje szereg mięśni. W spokojnym wdechu udział bierze przede wszystkim przepona, ale gdy jest on utrudniony, dołączają się mięśnie pomocnicze. Uzmysłowienie sobie tego, jak wiele mięśni bierze udział w pozornie prostej i niezauważalnej czynności fizjologicznej pomaga zrozumieć, dlaczego w oddychaniu tak ważna jest ogólna kondycja osób starszych.  efektywnie i jak robić to świadomie.

Aktywność ruchowa seniorów pozwoli poprawić lub zachować wydolność fizyczną, utrzymać odpowiednią wagę, zachować siłę mięśniową, która stabilizuje stawy i kręgosłup.

Aktywizacja osób starszych

  1. pozwala im dłużej utrzymać zdrowie
  2. pozwala uniknąć odczuć samotności i depresji
  3. zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy, cukrzycy, zawału serca i bólów reumatoidalnych
  4. wpływa na wzrost odporności
  5. wpływa na rozwój relacji społecznych i poprawia funkcjonowanie seniorów w lokalnej społeczności

Liczba osób na zajęciach jest limitowana, a to bezpośrednio wpłynie na samopoczucie i bezpieczeństwo osób starszych, które często krępują się ograniczoną mobilnością i sprawnością fizyczną. Grupy liczą do 15 osób.