Pilates

Przesłaniem Pilatesa było wzmocnienie mięśni „środka”, mięśni głębokich, które w rezultacie pomogą nam utrzymać wyprostowaną oraz smukłą postawę. Efekt ten zawdzięczany jest licznym pozycjom równoważnym, zapewniającym naszemu ciału lepszą koordynację oraz gibkość, jak również tym zaczerpniętym z jogi oraz baletu. Być może stąd płynny, pełen gracji charakter ruchów w Pilatesie.

Ćwiczenia wykonywane są bez pośpiechu, w rytmie oddechu ćwiczącego. Subtelnie płynąca w tle muzyka pozwoli Ci skoncentrować się na sobie oraz wykonywanych ruchach. Nie jest ważne tu tempo ćwiczenia lecz precyzja z jaką je wykonujesz. Wsłuchaj się w potrzeby Twojego ciała, podążaj za wskazówkami instruktora, a z czasem zaobserwujesz zmianę… Regularne ćwiczenia Pilates pomogą Ci wyrobić sobie nawyk utrzymywania bezpiecznej dla wszystkich stawów postawy, wzmocnią mięśnie, przez co ciało stanie się bardziej elastyczne i jędrne.

Pilates - Lipowa Sport&Health Piaseczno

Twórcą metody był Joseph Pilates, Niemiec, który zainspirowany różnymi dyscyplinami, m.in. różnymi sztukami walki, jogą i baletem, stworzył własny system ćwiczeń. Pilates okazuje się pomocny w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, po urazach ortopedycznych, w rehabilitacji neurologicznej, geriatrycznej i sportowej. W trakcie procesu rehabilitacyjnego większość ćwiczeń wykonywana jest na zaledwie kilku specjalnych aparatach, zaprojektowanych przez Pilatesa, oraz macie przy użyciu małego sprzętu. Metoda Pilatesa jest uznawana przez lekarzy ortopedów i fizjoterapeutów za najbezpieczniejszą formę ćwiczeń. Nadaje się dla niemal każdego, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Metoda ta ma na celu przywrócenie równowagi nerwowo-mięśniowej w naszym ciele, a także zwiększenie świadomości własnego ciała. Niesamowita efektywność techniki Pilatesa sprawia, że angażujemy do pracy wszystkie mięśnie naszego ciała, nawet te najmniejsze, a przede wszystkim mięśnie głębokie stabilizujące kręgosłup.

Pilates - Lipowa Sport&Health Piaseczno

Pilates w małych grupach

od 20.06.2022 r. PRZERWA WAKACYJNA 

Jako instruktor, pracuję na sali 20 lat, z niektórymi z Was znam się od początku mojej działalności…. w ostatnim czasie zaobserwowałam, że Klienci szukają produktu premium, czegoś “uszytego na miarę ich potrzeb”. Nie każdego stać na trening personalny 1:1 ale wiele osób jest zainteresowanych zajęciami w kameralnej grupie. Wpływ na to niewątpliwie może mieć dynamiczna i ciagle się zmieniająca sytuacja w kraju i na świecie, brak poczucia bezpieczeństwa oraz wzmożony lęk.

Odpowiadając na Wasze sugestie otwieram od stycznia 2022 roku nowe zajęcia PILATES W MAŁYCH GRUPACH (maksymalnie 6 osób).

W studio Lipowa ćwiczymy na:

REFORMER  |  CADILLAC  |  PILATES BARREL  |  WUNDA CHAIR  |  PILATES SPINE CORRECTOR

Czego możesz się spodziewać po zajęciach w kameralnym gronie:

  • stała grupa osób ćwiczących razem (max. 6 osób)
  • instruktor sfokusowany na celach grupy
    poczucie bezpieczeństwa i wzajemności
  • szybszy progres i zauważalne zmiany w świadomości ciała już po miesiącu regularnych ćwiczeń
  • Twoje potrzeby zawsze są brane pod uwagę
  • jesteś zaopiekowana/y i nie czujesz się anonimowo
  • jesteś pod okiem doświadczonego instruktora