Zdrowy kręgosłup

ZDROWY KRĘGOSŁUP to szeroki wachlarz ćwiczeń usprawniających Twoje ciało fizyczne. W czasie zajęć wykonujemy szereg pozycji, których głównym celem jest „usprawnienie” naszego ciała fizycznego. Używamy sprzętu /wałki, klocki, krzesła, drabinki, koce, paski, liny/, który jest pomocny w wykonywaniu określonych pozycji. Rozciągamy, wzmacniamy, stabilizujemy i tonizujemy nasze ciało. Oferujemy Państwu wykorzystanie tych zajęć w celu uelastycznienia całego ciała, zredukowania napięć, poprawienia zakresów ruchu we wszystkich płaszczyznach kręgosłupa, a także odzyskania stabilizacji ciała. Systematyczny udział w tych zajęciach umożliwił wielu osobom powrót do pełnej sprawności. Pomagamy przede wszystkim w przypadku problemów z kręgosłupem i narządem ruchu. Odpowiednio dobrane ćwiczenia mają przede wszystkim na celu wzmocnienie, bowiem siła to cecha motoryczna odpowiedzialna w dużej mierze za kondycję naszego kręgosłupa. Większość ćwiczeń wykonywana jest w wolnym tempie.

Zdrowy kręgosłup - Lipowa Piaseczno

Dla kogo przeznaczone są te zajęcia?

Zdrowy kręgosłup przeznaczony jest dla tych, u których stan zdrowia warunkuje łagodne podejście do ćwiczeń, oparty jest na technikach świadomej pracy z ciałem z elementami jogi, pilatesu oraz treningu funkcjonalnego. Ćwiczący są korygowani podczas zajęć. Zajęcia te to baza do pracy z większością problemów powiązanych z różnymi dysfunkcjami kręgosłupa. Jeśli nie lubisz skakać, nie przepadasz za głośną muzyką, potrzebujesz trochę odpocząć po ciężkim dniu w pracy, zapewne te właśnie zajęcia bardzo Ci się spodobają. Na końcu każdych zajęć jest chwila wyciszenia oraz obserwacja swojego ciała poprzez prowadzoną relaksację.

Zapraszamy na te zajęcia każdego, bowiem są to ćwiczenia dla wszystkich, bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej. Udział w zajęciach da Ci więcej niż się spodziewasz.

Zdrowy kręgosłup - Lipowa Piaseczno

Czy wiesz, że częstą przyczyną bólu kręgosłupa jest stres i siedzący tryb życia? Proste ćwiczenia i relaks mogą zadziałać lepiej niż tabletka przeciwbólowa.

Przyjdź do nas i przekonaj się sam o tym!