fbpx

Moc piłki!

Piłki

Początkowo piłki gimnastyczne wykorzystywano jedynie na siłowniach i salach ćwiczeń. Obecnie piłki pojawiają się coraz częściej nie tylko w domach, ale również w biurach, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnego krzesła. Dzięki nim można poprawić swoją postawę i wzmocnić mięśnie równocześnie wykonując inne aktywności życiowe. Nawet podczas zwykłego siedzenia na piłce możesz zadbać o swój kręgosłup.

Jak to działa?

Piłka swobodnie porusza się pod ciałem i dzięki temu wymusza aktywność mięśni odpowiadających za naszą postawę. Utrzymując równowagę na piłce, napinamy różne partie mięśni, w tym brzucha, bioder, kolan. Wykonywane przez nas ruchy, wzmacniają także barki oraz mięśnie grzbietu i kręgosłupa.

Piłka powinna być sztywna, a biodra powinny znajdować się na tej samej wysokości lub nieco wyżej niż kolana. Długotrwałe siedzenie na piłce może powodować zmęczenie, stąd zalecamy rotacyjne wykorzystanie piłki i krzesła. Gdy czujesz się zmęczona/y i trudno zachować ci prawidłową postawę, przesiądź się z powrotem na krzesło. Szczególnie, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z piłką, warto robić częste przerwy, aby mięśnie powoli przyzwyczajały się do obciążenia.

Jak trenować na piłce?

Istnieje mnóstwo ćwiczeń, jakie można wykonywać z wykorzystaniem piłki. Na dobry początek polecamy wam te trzy proste ćwiczenia.

  • Podnoszenie stóp na przemian na kilka sekund
  • Poruszanie miednicą w przód i w tył.
  • Robienie kółek lub ósemek miednicą (utrzymaj głowę i ramiona nieruchomo).

Wielkość piłki ma znaczenie

Istnieje wiele rozmiarów piłek do ćwiczeń. Przed zakupem piłki warto poradzić się instruktora lub specjalisty w tej dziedzinie.

W Lipowo Studio często wykorzystujemy piłki podczas zajęć, pod okiem profesjonalnego instruktora poznasz prawidłowe ustawienie ciała na piłce.